Witamy na oficjalnej stronie zespołu

poisoned seed

 

Aktualności i informacje o koncertach - przejdź do zakładki Info

 

HISTORIA ZESPOŁU

 

Zespół pochodzi z Nowego Miasta nad Wartą (Wielkopolska).

Powstał w 2000 roku. Po niewielkich roszadach kadrowych, związanych m.in. z służbą wojskową dotychczasowego perkusisty, wykrystalizował się skład znany obecnie (Ania - wokal, Artur - gitara, Wojtek - bas, Karol - perkusja). Po około roku działalności z różnych przyczyn doszło do rozpadu kapeli.

Po rozpadzie Artur i Karol kontynuowali działalność, współtworząc zespół Survive, który po powrocie do składu Ani zmienia nazwę na B.S.E. W maju 2004 roku do składu wraca Wojtek, a zespół powraca do pierwotnej nazwy Poisoned Seed. Niespełna miesiąc po reaktywacji, zespół odnosi skromny sukces na scenie lokalnej, zajmując trzecie miejsce na powiatowym przeglądzie kapel rockowych w Komornikach.

Na przełomie 2009 i 2010 roku weszliśmy do studia, aby zarejestrować materiał na pierwsze w historii zespołu "poważne" demo. Powstała w ten sposób 3-utworowa płyta, z której nagrania są dostępne do odsłuchania na naszej stronie, w zakładce mp3.

Wykonujemy muzykę określaną po prostu jako ROCK. Jest to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu. Każdego z nas inspirują inne odmiany muzyki rockowej i nie tylko, co odzwierciedla się w tym, co gramy. Dotychczasowa twórczość to około trzydzieści utworów śpiewanych po polsku wyłącznie własnego autorstwa. Unikamy coverów, zwłaszcza podczas występów na żywo - naszym zdaniem o wartości zespołu świadczą własne utwory.

Próby zespołu odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą.